Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery
3d-storytelling

داستان سرایی سه بعدی

داستان سرایی سه بعدی : چگونگی کارکرد و کاربرد فناوری سه بعدی استریوسکوپیک

(3D Storytelling : How stereoscopic 3D works and how to use it)

 نویسندگان : بروس بلاک (Bruce Block) ، و فیلیپ مک نلی (Philip McNally)

متـرجمیـن : محمد فضیله ، واسع علوی

ناشر : اختران ، 1395 ، تهران

204 صفحه

 

     در سال های اخیر مجددا صنعت سینما به تولید و نمایش فیلم های سه بعدی روی آورده است. و این شیوه داستان گویی ، با توجه به امکانات فن آوری جدید و نسلی از تماشاچیان که به تازه گی آن را تجربه می کنند ، مورد استقبال قرار گرفته است.

     کتاب داستان سرایی سه بعدی ، برخلاف تصوری که ممکن است نامش بوجود آورد ، به جای ابعاد نظری و روایی ؛ به ماهیت و نحوه شکل گیری فنی تصاویر فیلم های سه بعدی می پردازد. و برای تفهیم هرچه بیشتر ، از تصاویر و دیاگرام های زیادی استفاده می کند. و به این ترتیب ، در میان کتاب های موجود با موضوع تصاویر سه بعدی ؛ جایگاه ویژه و قابل تاملی دارد.

     علاوه بر پیشگفتار و مقدمه ، کتاب به چهار فصل ، و پی نوشت ها تقسیم می شود. عنوان فصل ها عبارتند از ؛ اول : مبانی ، دوم : متغیرهای دیداری ، سوم : شش خطای دیداری ، و چهارم : زیبایی شناسی سه بعدی.

 

     نویسندگان:

     بروس بلاک (Bruce A Block) یکی از نویسندگان کتاب ؛ در فیلم های سینمایی ، برنامه های تلویزیونی و فیلم های تبلیغاتی زیادی مشاور بصری بوده و به عنوان تهیه کننده هم فعالیت می کند. او کتاب دیگری هم دارد به نام The Visual Story .

     نویسنده دیگر کتاب ، فیلیپ مک نلی (Philip McNally) بیش از بیست سال در حوزه تصویر سه بعدی فعال بوده و در بیش از بیست و پنج فیلم ، روند سه بعدی سازی را سرپرستی کرده است. و اکنون در کمپانی دریم ورکس سرپرست تیم سه بعدی است.

 

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.