m-t-filmbardari

مفاهیم و تکنیک های فیلم برداری

«مفاهیم و تکنیک‌های فیلم‌برداری» کتابی است که به تشریح کاربردی‌ترین اصطلاحات تخصصی مرتبط با فیلم‌برداری دیجیتال ،  مراحل تولید فیلم و عوامل انسانی ، برق ، فیلترها ، نور و نورپردازی ... و تجهیزات جانبی می پردازد.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

Contrast

کنتراست

«کنتراست» یکی از اصطلاحات پر کاربرد است که تعابیر متنوع و متفاوتی از آن در ذهن ها یافت می شود... در این کتاب سعی شده تا مفهوم «کنتراست» با تعریف دقیق علمی آن، از وجوه مختلف بررسی و تشریح شود.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

نورپردازی سینما و ویدیو

نورپردازی سینما و ویدیو

در این کتاب سعی کردیم هر دو جنبه فنی و زیبایی شناسی نورپردازی را پوشش دهیم، هم چنین روش ها و "روند" کار را بشناسیم ... یکی از جذابیت های نورپردازی فراگیری دائمی، و یافتن راه های جدید است.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

فیلم‌برداری عملی

فیلم‌برداری عملی

کتاب فیلم برداری عملی، اولین کتاب از مجموعه سه گانه ارزنده پل ویلر در زمینه فیلمبرداری سنتی با فیلم و فیلمبرداری دیجیتال است. عمده مباحث این کتاب درباره اصول و مبانی فیلمبرداری، چگونگی گروه فیلمبرداری و ... است.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

آشنایی با جلوه­­‌های ویژه

آشنایی با جلوه­­‌های ویژه

کتاب " آشنایی با جلوه‌­های ویژه " در ٢٤٢ صفحه در سال ١٣٩٢ منتشر شده كه گردآورنده و مترجم آن فرزاد امامی است. کتاب توسط پدیدآورنده منتشر شده و با اینکه به نظر می­‌رسد عکس­های رنگی با کیفیت خوب روی کاغذ گلاسه چاپ شده در انتهای کتاب اشاره می‌­شود که از کاغذ ايرانی استفاده شده تا "...درختی در کشورمان، به بهانه فراهم‌آوری آن بریده نشود.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

فیلم برداری نظری و عملی

فیلمبرداری نظری و عملی

"فیلمبرداری نظری و عملی" تألیف بلین براون از کتاب‌های مهمی است که در زبان مرجع بارها تجدید چاپ شده است. کتاب که صد صفحه آن به نمایه‌ها اختصاص یافته، کار سنگینی برای ترجمه بوده و بی‌شک تجربه طولانی تدریس و علاقه زیاد مترجم به موضوع ، یاور او دراین راه بوده است.

ادامه مطلب

پرینتایمیل

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.