Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery
hazrati-died

مصطفی حضرتی درگذشت

     مصطفی حضرتی از فیلمبرداران با سابقه تلویزیون ، متاسفانه روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه 1400 ، براثر کرونا درگذشت.

     وی، سال 1326 در شهر بم به دنیا آمد. پس از فراغت از دبیرستان ، در مدرسه عالی تلویزیون و سینما پذیرفته شد و پس از آن ، ابتدا به عنوان دستیار فیلمبردار و سپس به عنوان فیلمبردار ، تا دوران بازنشستگی در واحد فیلمبرداران تلویزیون مشغول به کار بود.

     مصطفی حضرتی علاوه بر تلویزیون ، در چند فیلم سینمایی ، به عنوان دستیار کارگردان یا دستیار فیلمبردار نیز فعالیت کرد. برخی از این فیلم ها عبارتند از ؛ «باغ سنگی» (1355) به کارگردانی پرویز کیمیاوی ، «زنده باد ...» (1358) به کارگردانی خسرو سینایی ، «آقای هیروگلیف» (1359) به کارگردانی غلامعلی عرفان ، «مرثیه گمشده» (1362) به کارگردانی خسرو سینایی ، و ... .

     به گفته پدرام اکبری ، از دست اندر کاران سینمای مستند: « حضرتی در زلزله سال 1382 بم ، اکثر بستگان سببی و نسبی خود را از دست داد و بعد از آن ، دانش آموزان و دانشجویان زیادی را که سرپرستی نداشتند، تا پایان تحصیلاتشان مورد حمایت خود قرار داد. وی آرشیو عکسی غنی از ارگ بم ، قبل و پس از زلزله و نیز پس از مرمت داشت که می خواست آنها را به یونسکو بدهد ، ولی شرایط فراهم نشد.»

     درگذشت مصطفی حضرتی را به خانواده او ، اهالی تلویزیون و سینما تسلیت می گوییم.

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.