Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery

اطلاعیه مهم مالیاتی (97)

tax-97

     همکاران محترم فیلمبردار همانگونه که مطلع هستید طبق سنوات گذشته ، کلیه اعضاء صنوف مختلف خانه سینما و دست اندرکاران تولید محصولات فرهنگی ، برای استفاده از معافیت مالیاتی ، موظف به تنظیم و ارسال اینترنتی اظهارنامه مالیاتی مشاغل ( مربوط به عملکرد سال 1396) ، تا تاریخ 31 خرداد ماه 1397 هستند و این فرصت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

     ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

    1 ـ تنظیم و ارسال اظهارنامه برای کلیه همکاران – چه آنهایی که در سال 96 فعالیت و درآمدی داشته اند (در سینما یا تولیدات ویدئویی و تلویزیونی) و چه آنهایی که فعالیت و درآمدی نداشته اند – الزامی است. (اشخاصی که فعالیت و درآمدی در سال 96 نداشته اند باید ستون مربوط به درآمد خود را با عدد صفر اعلام نمایند).

    2 ـ سینماگرانی که در هیچ یک از 33 صنف تخصصی خانه سینما عضو نیستند اما در سال 96 به یکی از فعالیت های مرتبط با تخصص های تولید و نمایش در سینما یا تلویزیون اشتغال داشته اند نیز جهت استفاده از معافیت بند ل ماده 139 مکلف به تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی خود هستند. (این افراد باید جهت تکمیل پرونده مالیاتی شان، از اداره کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه ای وزارت ارشاد و یا سازمان صدا و سیما، نامه تایید فعالیت نیز دریافت نمایند).

    3 ـ هر فرد می تواند شخصا با مراجعه به "سایت سازمان امور مالیاتی – اظهار نامه مالیاتی" نسبت به دانلود فرم مربوطه و تنظیم و ارسال آن اقدام نمایند.

    4 ـ همکارانی که جهت تنظیم و ارسال اینترنتی اظهارنامه خود با مشکل مواجه هستند می توانند مانند سال های اخیر ، از روز جمعه 18 خرداد تا 31 خرداد 1397 ، همه روزه بین ساعات 9 تا 18 به خانه سینما شماره یک واقع در خیابان بهار جنوبی مراجعه کرده و از کمک همکاران مالیاتی خانه سینما استفاده کنند. برای انجام این امر ، همراه داشتن کارت ملی ، شناسنامه ، کپی اظهارنامه سال پیش و کد رهگیری پیش ثبت نام الزامی است.

     برای آشنایی با فرم اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات بیشتر ، می توانید به سایت خانه سینما مراجعه نمایید.

 

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.