Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery
cinematographer-name-in-licence

نام فیلمبردار در پروانه ساخت

     همواره اخذ وارائه نامه موافقت به همکاری از سوی مدیران فیلمبرداری و مدیران تولید به شورای صدور پروانه ساخت ، و درج نام ایشان به عنوان ارکان تولید در پروانه ساخت فیلم های سینمایی ، از ملزومات صدور پروانه ساخت بوده است.

     متاسفانه چندی پیش بدون در نظر گرفتن چگونگی و موقعیت ایشان در روند تولید ، و منع قانونی هر گونه تغییری در این زمینه بدون حضور و مشاوره نماینده قانونی اصناف ذیربط ، نام آنها از پروانه ساخت حذف گردید! به دنبال این اتفاق ، بلافاصله انتقاد و اعتراض اعضاء این دو صنف به مقامات تصمیم گیرنده منتقل شد و از سوی هیئت مدیره انجمن فیلمبرداران سینمای ایران ، پی گیری های طولانی مدت ، مذاکرات و اقدامات مستمر قانونی صورت پذیرفت.

     در نتیجه فعالیت های این انجمن و انجمن مدیران تولید ، قرار شد که عملکرد فعلی اصلاح شده ، و صدور پروانه ساخت به شیوه سابق بازگردد. در آخرین مرحله جهت تحقق این امر ، هیئت مدیره خانه سینما طی نامه ای خطاب به معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی ، ارائه نامه موافقت اعضاء دو صنف و درج نام ایشان را در پروانه ساخت فیلم های سینمایی خواستار شد. متن نامه به قرار زیر است:

 

به نام خدا

جناب آقای دکتر داروغه زاده

معاونت محترم ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی

با سلام و احترام

پیرو درخواست دو صنف انجمن مدیران تولید و انجمن فیلمبرداران سینمای ایران در رابطه با الزام به ارائه نامه موافقت مدیر تولید و مدیر فیلمبرداری برای صدور پروانه ساخت و درج نام در پروانه ، خواهشمند است بعد از بررسی موضوع اقدام مقتضی صورت پذیرد.

 

                                                            با سپاس

                                                         همایون اسعدیان

                                                        رئیس هیات مدیره

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.