Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery
برگزیدگان پنجمین دوره کتاب سال سینما

برگزیدگان پنجمین دوره کتاب سال سینما

مراسم اهداء جوایز پنجمین دوره کتاب سال سینمایی ایران، چهارشنبه پنجم اسفند ماه ۱۳۹۴ در موزه سینما برگزار شد.

اکبر نبوی دبیر پنجمین دوره جشن، طی سخنانی سیر صعودی آثار ارائه شده را نشانگر درستی روند برگزاری این جشن دانست، ... و عنوان کرد که در این دوره، از ۷۲ اثر ارائه شده، ۶۶ اثر مورد داوری قرار گرفته است. وی معیارهای داوری آثار در این دوره را معطوف به دو ویژگی دانست؛ ارتباط آن‌ها با مبانی نظری و همچنین انتقال تجربیات به خوانندگان.

در این مراسم از لطف‌الله ساغروانی مدیرعامل انتشارات هرمس برای زحماتی که در عرصه چاپ و نشر کتاب‌های سینمایی کشیده است با اهدای تندیس و دیپلم افتخار قدردانی شد. همچنین محمد شهبا نیز به پاس فعالیت‌هایش در زمینه ترجمه متون سینمایی تندیس و لوح تقدیر پنجمین جشن کتاب سال سینما را دریافت کرد.

در بخش ترجمه، از محمد همتی مترجم و احمد الستی مولف کتاب هنر دقت (کلام و تصویر در مردم‌نگاری) با اهدای دیپلم افتخار تقدیر شد، و تندیس بخش ترجمه به محمد شهبا برای ترجمه کتاب تاریخ اجتماعی سینمای ایران نوشته حمید نفیسی اهدا شد.

در بخش تالیف، دیپلم افتخار به احمد ضابطی جهرمی برای نگارش کتاب شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند تعلق گرفت، و تندیس این بخش به محمد گذرآبادی برای تالیف فرهنگ فیلمنامه اهدا شد.

داوران این دوره کتاب سال سینما عبارت بودند از آقایان محمود اربابی، بهروز افخمی، حجت الله ایوبی، حمید دهقان‌پور، مهران کاشانی، محمدجواد فریدزاده و فرزاد موتمن.

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.