Электроинструмент Makita по низким ценам
knee surgery
یدالله نجفـی درگذشت

یدالله نجفـی درگذشت

 

با نهایت تأسف، یدالله نجفی صدابردار سینمای ایران، به دلیل ایست قلبی، روز شنبه سوم بهمن ماه ۱۳۹۴ دارفانی را وادع گفت.

او متولد ۱۳۳۴ و فارغ التحصیل صدابرداری از مدرسه عالی رادیو و تلویزیون ملی ایران بود.

از ویژگی های بارز وی، پیگیری مستمر، کنکاش و مطالعه در جهت ارتقاع کیفی مهارت ها، و سلیقه و فرهنگ حرفه ایش بود. و همواره حضورش در هر پروژه ای بیش از یک صدابردار بروز پیدا می کرد.

برخی از فیلم هایی که او صدابرداریشان را به عهده داشت عبارت اند از: به خاطر همه چيز ۱۳۶۹ ، پناهنده ۱۳۷۲، پدر ۱۳۷۴، نجات يافتگان ۱۳۷۴، بچه هاي آسمان ۱۳۷۵، مهر مادري ۱۳۷۶، آينه ۱۳۷۶، رنگ خدا ۱۳۷۶، تولد يك پروانه ۱۳۷۶، جمعه ۱۳۷۸، از كنار هم مي گذريم ۱۳۷۹، باران ۱۳۷۹، اينجا چراغي روشن است ۱۳۸۱، يك تكه نان ۱۳۸۳ ،گيلانه ۱۳۸۳، بيد مجنون ۱۳۸۳، زمستان است ۱۳۸۴، خون بازي ۱۳۸۵، آواز گنجشك ها ۱۳۸۶، لطفاً مزاحم نشويد ۱۳۸۸، قصه ها ۱۳۹۰، قاعده تصادف ۱۳۹۱، رستاخيز ۱۳۹۲، محمد رسول الله (ص) ۱۳۹۳، چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، به دنيا آمدن ۱۳۹۴ ،فروشنده ۱۳۹۴، و ... .

 وی برای فیلم های مختلف، بارها نامزد و برنده سیمرغ جشنواره فیلم فجر و خانه سینما شد و با تعهدی که نسبت به حرفه اش داشت، در امور صنفی نیز فعال بود و جای خالیش در سینمای ایران مشهود خواهد بود.

فقدان او را به خانواده محترمش، همکاران انجمن صدای سینمای ایران، و اهالی سینما تسلیت می گوییم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

انجمن فیلمبرداران سینمای ایران

پرینتایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.