آئین‌نامه عضویت

آئین نامه عضویت در انجمن صنفی کارگری فیلمبرداران سینما

 

ـ شرایط عضویت:

۱ ـ تابعیت و اقامت در ایران.

۲ ـ حداقل سن ۲۵ سال تمام.

۳ ـ حداقل مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه.

۴ ـ دریافت و تکمیل فرم درخواست عضویت، ارائه مدارک مورد نیاز و طی مراحل کامل عضویت.

۵ ـ نداشتن محکومیت کیفری موثر در محرومیت از حقوق اجتماعی و حرفه ای.

۶ ـ نداشتن حکم بلا اثر از سوی مراجع داوری خانه سینما.

۷ ـ قبول و تعهد اجرای بی قید و شرط مفاد اساسنامه، آئین نامه ها، تصمیمات و مصوبات قانونی ارکان انجمن.

۸ ـ فعال در حوزه فیلمبرداری حرفه ای فیلم های سینمایی با ارائه مدارک معتبر و تلاش برای حفظ منافع جامعه سینمایی و ایجاد نظام پایدار حرفه ای و اعتلای کیفی آن.

۹ ـ مدیریت فیلمبرداری مستقل حداقل سه فیلم سینمایی بلند دارای پروانه ساخت و تایید صلاحیت و روند فعالیت حرفه ای متقاضی توسط شورای تخصصی انجمن بر اساس مفاد اساسنامه و آئین نامه های انجمن فیلمبرداران.

۱۰ ـ پرداخت هزینه بررسی ، به مبلغ یکصد هزار تومان ( این رقم پس از پذیرش عضویت، از مبلغ ورودیه کسر خواهد شد).

۱۱ ـ پرداخت ورودیه و حق عضویت سالانه مصوب (پس از تایید عضویت).

 

ـ مراحل و مدارک مورد نیاز:

۱ ـ تماس با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و تقاضای دریافت فرم درخواست عضویت.

۲ ـ تکمیل و ارسال فرم درخواست عضویت.

۳ ـ ارائه سه فیلم بلند سینمایی کامل (بیش از ۷۵ دقیقه) ، به مدیریت فیلمبرداری متقاضی، دارای پروانه ساخت از شورای پروانه ساخت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

تبصره: هر فیلم به صورت کامل، باید بر روی یک DVD جداگانه، با کیفیت مناسب و قابل نمایش در دستگاه های پخش متداول، ارائه شود.

۴ ـ ارائه یادداشتهایی جداگانه مبنی بر تاریخ و چگونگی فیلمبرداری هر اثر.

5 ـ تصویر اسکن شده شناسنامه.

6 ـ تصویر اسکن شده کارت ملی.

7 ـ تصویر اسکن شده آخرین مدرک تحصیلی.

8 ـ عکس پرسنلی جدید.

9 ـ سند پرداخت هزینه بررسی شرایط و صلاحیت متقاضی، به مبلغ یکصد هزار تومان به حساب شماره ۸۷۴۵۷۹۹۷۹۰  یا کارت به شماره  3376-3644-3374-6104 نزد بانک ملت؛ به نام انجمن صنفی کارگری فیلمبرداران سینما.

۱0 ـ تحویل DVD فیلم ها به منشی انجمن و دریافت رسید. ارسال کلیه مدارک مکتوب به ایمیل انجمن (ایمیل فوق).

 

ـ مراحل بررسی و تکمیل عضویت:

۱ ـ بررسی مدارک و درخواست عضویت متقاضی ، و انجام استعلامات لازم.

2 ـ افرادی که عضویتشان مورد تایید قرار می گیرد، و از طریق ایمیل فوق به ایشان اعلام می گردد موظفند طی حداکثر ۱۵ روز پس از تاریخ ارسال ایمیل، با مراجعه به انجمن، مراحل عضویت خود را تکمیل نمایند. عدم مراجعه و تکمیل مراحل عضویت طی این مدت، به منزله انصراف ایشان از عضویت در انجمن تلقی می شود. و در صورت مراجعه مجدد برای عضویت، باید مراحل فوق را از نو طی کنند.

3 ـ پذیرفته شدگان موظف به امضاء عهدنامه رعایت کلیه مقررات و آئین نامه های ارکان انجمن و حفظ شان و تلاش برای گسترش دانش، و ارتقاء اعتبار حرفه فیلمبرداری هستند.

۴ ـ افرادی که عضویتشان مورد تایید قرار نگرفته، در صورت تمایل می توانند حداکثر تا ۱۵ روز پس از تاریخ ارسال ایمیل نتیجه بررسی به ایشان، اعتراض خود را به صورت کتبی، به نهاد بازرسی انجمن، اعلام نمایند. پس از گذشت این مهلت، اعتراض ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. 

کپی رایت @ تمام حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار انجمن فیلمبرداران سینمای ایران است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع ، بلامانع است.